Články

Rally Sprint Kamenná Poruba - Davidov - Organizátor oznámil zrušenie podujatia

11. 02. 2016 20:01, Šprint, Public relations

Celková dĺžka štyroch meraných úsekov je 28 km.

Bol to môj najťažší Dakar, priznal prvý Slovák s trofejou z legendárnych pretekov

22. 01. 2016 16:35, Offroad, Andrej Haverda

Slovenský motocyklista Štefan Svitko na najnáročnejších vytrvalostných pretekoch obsadil 2. miesto, čo je historicky najlepšie umiestnenie rodáka spod Tatier na prestížnom podujatí.

Dakarské návraty

18. 01. 2016 21:53, Offroad, Andrej Haverda

V argentínskom meste Rosario, pri kulisách nádherného národného monumentu (kde bol cieľ 38. ročníka s tradičným záverečným ceremoniálom s výjazdom na cieľovú rampu), stáli celkovo traja Slováci.

Dakar zavítá v březnu do Sosnové

18. 01. 2016 21:04, Offroad, Public relations

Koncem března se v Sosnové u České Lípy odehraje již druhé Setkání Dakar, kde se představí špičkoví závodníci z Dakaru.

38. ročník Rallye Dakar 2016 je minulosťou

17. 01. 2016 22:26, Offroad, Andrej Haverda

Slovensko oslavuje na Rallye Dakar nové historické maximum, Štefan Svitko obsadil v kategórii motocyklov na týchto prestížnych púštnych pretekoch celkovo druhé miesto.

Dakar 2016: San Juan – Villa Carlos Paz, 15. január

16. 01. 2016 12:27, Offroad, Andrej Haverda

Slovenský motocyklista Štefan Svitko (KTM/Slovnaft Team) má pred poslednou etapou 38. ročníka Rallye Dakar na dosah vytúžené pódiové umiestnenie, historické pre Slovensko.

Dakar 2016: La Rioja – San Juan, 14. január

15. 01. 2016 15:24, Offroad, Andrej Haverda

Slovenský motocyklista Štefan Svitko obsadil vo štvrtok 7. miesto a v priebežnom poradí si udržal vynikajúcu druhú pozíciu.

Dakar 2016: Belen – La Rioja, 13. január

14. 01. 2016 17:11, Offroad, Andrej Haverda

Štefan Svitko sa po Jaroslavovi Katriňákovi (1999) a Ivanovi Jakešovi (2015) stal tretím Slovákom, ktorý na Rallye Dakar vyhral etapu.

Dakar 2016: Belen – Belen, 12. január

13. 01. 2016 17:03, Offroad, Andrej Haverda

Náročná etapa, ktorú museli usporiadatelia kvôli spaľujúcej horúčave o viac ako sto kilometrov skrátiť, preverila fyzickú aj psychickú odolnosť všetkých pretekárov.

Dakar 2016: Salta – Belen, 11. január

12. 01. 2016 18:22, Offroad, Andrej Haverda

Po jednodennej prestávke na pretekárov čakala náročná etapa, ktorá viedla cez piesočné duny.

Dakar 2016: Uyuni – Salta, 9. január

10. 01. 2016 20:10, Offroad, Andrej Haverda

38. ročník Rallye Dakar 2016 si žiaľ vyžiadal ľudský život po tom, čo súťažný automobil zrazil jedného z prizerajúcich sa divákov.

Dakar 2016: Uyuni – Uyuni, 8. január

09. 01. 2016 19:50, Offroad, Andrej Haverda

Bolívijská etapa z Uyuni späť do Uyuni bola poslednou pre jedného zo slovenských reprezentantov. Ivan Jakeš sa v dôsledku zranenia z predchádzajúcej etapy musel vzdať.

Dakar 2016: San Salvador de Jujuy – Uyuni, 7. január

08. 01. 2016 16:44, Offroad, Andrej Haverda

Slovenský motocyklista Štefan Svitko sa opätovne prebil na medailové priečky, momentálne je na fantastickom 2. mieste.

Dakar 2016: San Salvador de Jujuy – San Salvador de Jujuy, 6. január

07. 01. 2016 10:27, Offroad, Andrej Haverda

Portugalec Gonçalves (Honda), Peruánec Hernandez (Yamaha), Francúz Peterhansel (Peugeot) a Holanďan Versluis (MAN) víťazmi 4. etapy 38. ročníka Rallye Dakar.

Dakar 2016: Termas de Rio Hondo – San Salvador de Jujuy, 5. január

06. 01. 2016 11:42, Offroad, Andrej Haverda

Po prvýkrát v histórii Rallye Dakar vedie priebežné poradie motocyklovej kategórie slovenský reprezentant.

Dakar 2016: Villa Carlos Paz – Termas de Rio Hondo, 4. január

05. 01. 2016 15:28, Offroad, Andrej Haverda

Austrálčan Price (KTM), Chiľan Casale (Yamaha), Francúz Loeb (Peugeot) a Holanďan Stacey (MAN) víťazmi 2. etapy 38. ročníka slávnych pretekov.

Dakar 2016: Rosario – Villa Carlos Paz, 3. január

04. 01. 2016 17:15, Offroad, Andrej Haverda

Prvá „ostrá“ etapa 38. ročníka Rallye Dakar, ktorá mala viesť z Rosaria do Villa Carlos Paz, bola z dôvodu nepriaznivého počasia zrušená.

Štartuje 38. ročník Rallye Dakar 2016

03. 01. 2016 20:12, Offroad, Andrej Haverda

Vrchol sezóny všetkých pretekárov a fanúšikov cross country rallye je tu, Dakar 2016 štartuje

Dakar 2016: (Prológ) Buenos Aires – Rosario, 2. január

03. 01. 2016 12:40, Offroad, Andrej Haverda

V poradí 38. ročník Rallye Dakar sa začal nehodou s trinástimi zranenými divákmi, po ktorej bol prológ v Buenos Aires zrušený.

Na Dakare 2015 kraľovali aj Slováci

02. 01. 2016 16:30, Offroad, Andrej Haverda

Dnes štartuje v poradí 38. ročník Rallye Dakar 2016, my si v kocke pripomenieme ešte ten predchádzajúci.