Tretí pretek Majstrovstiev SR na okruhoch v sezone 2011 - Slovakiaring

Wednesday, 29. 06. 2011 - 11:21, Daniel Mandzi

V termíne 24.-26. júna 2011 sa na slovenskom okruhu Slovakiaring uskutočnilo podujatie Majstrovstiev FIA Zóny Strednej Európy - FIA CEZ Trophy, ako i národné šampionáty Maďarska a Slovenska. V pretekoch štartovalo 22 slovenských jazdcov.

MSR  PAO  2011

V prvom šprinte triedy do 2000 cm3 vyhral Matej Homola na výborne pripravenej Alfe Romeo WTCC. Po štarte preteku sa na čele preteku odohrával pekný súboj medzi trojicou Homola, Mikuláško, Nagy, kde vedúci Mikuláško musel odolávať stálym útokom jazdcov na Alfách. Pretek rozhodli športoví komisári, ktorí dali Mikuláškovi trest - prejazd boxami a tým sa poradie ustálilo. Aj za vedúcou trojicou prebiehalo veľa pekných súbojov medzi Abrahámom, Pastvom, Končekom, Hybáčkom i Adamom Studeničom.V druhých pretekoch v nedeľu Mikuláško neštartoval a Homola už nenechal nič na náhodu a s prehľadom zvíťazil pred maďarským jazdcom Nagyom. Tretí bol Čech Barčák.

V polovici sezony  po troch pretekoch vedie poradie triedy -2000 ccm MSR Matej Homola pred  Andrejom Barčákom, tretí je Norbert Nagy.

3. Andrej Barčák, Renault Clio

V triede do 3500 cm3 v sobotu vypadli všetci favoriti a víťazstvo si prvýkrát v sezone odniesol Milan Braun. V nedeľu bolo poradie Fried, Matej Konôpka, Braun.

V polovici sezony po troch pretekoch vedie poradie triedy - 3500 ccm MSR Matej Konôpka pred  Marekom Friedom, tretí je Milan Braun.

Šprinty do 3500 cm3

sobota: 1. Milan Braun, BMW M3

nedeľa:
1. Marek Fried,BMW M3
2. Matej Konôpka, Porsche
3. Milan Braun, BMW M3

V najsilnejšej kategórii nad 3500 cm3 v prvých  pretekoch pred štartom zapršalo, ale trať rýchlo osychala,preto jazdci štartovali na slickoch, aj keď bola trať vlhká.Po štarte ukázal svoju prevahu na vlhkej trati Zdeno Mikuláško, ktorý po prvom kole viedol pred Mirom Konôpkom a Andym Studeničom na Porsche RSR z ARC. Konôpka odstupil pre poruchu a na osychajúcej trati sa pred Studeniča dostal Poliak Stanco. V nedeľu zvíťazil Max Stanco na výbornom Ferrari GT3, pred Mikuláškom, Mirom Konôpkom  a Bartom, všetci Porsche. Prvýkrát v sezone dokončil pretek aj Gregor Zsigo na peknom BMW Alpina GT3, ktoré je novým prírastkom slovenského štartového poľa.

V polovici sezony po troch pretekoch vedie poradie triedy +3500 ccm MSR Zdeno Mikuláško pred Mirom Konôpkom, tretí je Rudo Machánek.

Vytrvalostný pretek

V dvojhodinových vytrvalostných pretekoch stálo na štarte hned 5 posádok, ktoré mohli pomýšlať na celkové víťazstvo. Po treningu bola najrýchlejšia posádka Filip Sladečka, Istvan Racz pred Jirkom Malchárkom, Ferrari GT2  a Porsche ARC dvojice Miro Konôpka -Teo Myszkowski. Na  víťazstvo si brusil zuby aj Max Stanco a dvojica Zsigo-Barta na BMW Alpina GT3. Pretek bol plný zvratov a víťazstvo si nakoniec odniesol Jirko Malchárek, ktorému jedinému sa vyhli technické problémy, ktoré potrápili všetkých jeho súperov.

V polovici sezony po troch pretekoch vedie poradie triedy +3500 ccm MSR posádka Miro Konôpka - Teo Myszkowski pred  Istvánom Raczom.

V triede -3500 ccm zvíťazila posádka Šenkýř - Fried na BMW M3 pred posádkou Matej Konôpka - Zdeno Mikuláško, Porsche 997cup, ktorá mala pred koncom preteku technický defekt a stratila vedenie v triede. V polovici sezony majú v klasifikácii MSR všetci títo štyria pretekári rovnakí počet bodov.

V triede do 2000 cm3 zvíťazila posádka  Robert Hodossy - Patrik Hess na vozidle Renault Clio pred ďaľším Cliom dvojice Christian Malchárek - Milan Valášek. Víťazi posledneho preteku v Poznani Hybáček - Matejovský na Seate Leon TDI pre poruchu odstupili.

V polovici sezony po troch pretekoch vedie poradie triedy -2000 ccm MSR dvojica Christian Malchárek - Milan Valášek o tri body pred posádkov Hess - Hordossy.

Triedu Junior vedie Christian Malchárek

Endurance:

1. Jirko Malchárek Ferrari GT2
2. Filip Sladečka / István Rácz Porsche GT3 RSR
3. Max Stanco Ferrari GT3V Pohári teamov MSR vedie ARC Bratislava, pred TOP car Machanek a pražským Men´x.

Na záver celkoví víťazi pretekov v rámci Majstrovstiev FIA Zóny strednej Európy (FIA CEZ Trophy):

šprint -2000: oba preteky Matej Homola (SVK, Alfa Romeo 156)
šprint - 3500: Milan Braun (CZE,BMW M3), Marek Fried (CZE, BMW M3)
šprint +3500: Zdeno Mikuláško (SVK, Porsche), Tomáš Liedl (SVK, Audi DTM)

formule E2: Krisztian Fekete (HUN), Tomáš Jung (SVK)

endurance-vytrvalostný pretek 2hod.:

-2000: Robert Hordossy - Patrik Hess (obaja CZE), Renault Clio
-3500: Robert Šenkýř - Marek Fried(obaja CZE), BMW M3
+3500: Jirko Malchárek (SVK) - Michal Vorba(CZE), Ferrari GT2

Vo FIA CEZ Trophy na Slovakiaringu získali českí pretekári 7 víťazstiev, slovenskí 6 (Homola, Mikuláško, Liedl, Jirko Malchárek, Jung), maďarskí 1.