Home  »  Rally  »  WRC

Novikov v Moskve nesklamal

Monday, 22. 04. 2013 - 09:30, Zdenka Frývaldská

Evgeny Novikov na Forde Focus WRC vyhral ruskú Rally Masters Show aj napriek tomu, že v štvrtej rýchlostnej skúške prerazil pneumatiku.

Domáci jazdec Novikov vyhral na Rally Masters Show päť zo šiestich rýchlostných skúšok. Osudová sa mu stala štvrtá, v ktorej prerazil pneumatiku a stratil kvôli tomu vedúcu pozíciu. Našťastie mu zvyšné dve skúšky stačili na dohnanie svojich súperov a preteky po druhýkrát v rade vyhral. Na stupňoch víťazov za ním v poradí nasledovali Markko Martin na Forde Focus WRC a Vasiliy Gryazin na Forde Fiesta S2000. Poliak Rzeznik skončil ôsmy.