40. Barum Czech Rally Zlín: Kopecký out, Škoda triple, Loix win! - added videos

Sunday, 29. 08. 2010 - 09:36, T. Szabosi

Oficiálne stránky

Online výsledky

Soutěžní posádky si dnes vyzkoušely své vozy na známém úseku mezi Komárovem a Pohořelicemi. Na 4.72 kilometry dlouhém úseku si nejlépe vedl lídr průběžné klasifikace IRC, Fin Juho Hänninen.

Předehrou ostrého startu čtyřicátého ročníku Barum Czech Rally Zlín byl v pátečním dopoledni shakedown (testovací rychlostní zkouška), který se jel na úseku z Komárova do Pohořelic. Trať v délce 4,72 km nejrychleji zajel tovární jezdec Škoda Motorsport a vedoucí jezdec průběžného pořadí seriálu Intercontinental Rally Challenge Juho Hänninen z Finska, který dosáhl času 2:53,2 minuty. Druhý skončil loňský vítěz IRC Kris Meeke z Velké Británie, třetí příčku obsadil Belgičan Thierry Neuville, oba na vozech Peugeot 207 S2000.

Loňský vítěz barumky zajel na shakedownu šestý nejrychlejší čas, hned za ním se umístil vedoucí jezdec českého šampionátu Pavel Valoušek. Na nejlepší desítku překvapivě dosáhl český okruhový pilot Tomáš Kostka. Trať po ranním vydatném dešti postupně osychala. Testovací rychlostní zkoušku sledovalo značné množství diváků, kteří se shromáždili především v oblíbeném vracáku na návsi v Pohořelicích.