Záver sezóny 2011 na Rallye Waldviertel

Monday, 31. 10. 2011 - 21:26, Daniel Mandzi

Juniorská posádka tímu Styllex motorsport, Martin Koči - Imrich Ferencz, zakončila svoju prvú ostrú rally sezónu na Rallye Waldviertel v Rakúsku. Na vozidle Citroën C2 R2 MAX skončili vo svojej triede 6 na druhom mieste, štvrtí medzi 2WD a celkovo 16. absolútne. Kým v prvý deň súťaže boli rýchlostné skúšky, kde na víťazné dvojkolky strácali cca 1,2 až 2,5 sekundy na kilometer, v druhý deň sa im podarilo rýchlostnú skúšku vyhrať aj absolútne.

S kombináciou šotoliny a asfaltu sa zoznamovala nielen posádka, ale aj technici. V prvý deň súťaže hľadali najmä vhodné nastavenie vozidla. Posádka dosahovala štvrté až šieste časy v kategórii 2WD.

Na druhý deň zužitkovali svoje poznatky a výsledné časy sa podstatne zlepšili. Posádke sa dokonca podarilo v kategórii 2WD vyhrať RS 10. Na RS 11 a 12 im vypadol intercom, takže Martin musel ísť len po pamäti, „na oči". Aj preto v RS 11 stratili 1 minútu 10 sekúnd (dĺžka 28,13 km) a v nasledujúcej RS 12 (dĺžka 7,75 km) cca 3,9 sekundy.

Jazdec Martin Koči týždeň pred Rakúskom absolvoval Rally Drive Finland, kde sa učil jazdiť na šotoline. „So začiatku súťaže sme nevedeli, čo máme čakať, pretože Rallye Waldviertel nebola čisto šotolinová. Bola to kombinácia asfaltu a šotoliny. Dá sa však povedať, že na šotoline nám to išlo lepšie. Od druhého dňa sme sa začali zlepšovať už aj na asfalte. Dospelo to až k tomu, že sme vedeli spraviť prvý čas v predných náhonoch. So súťažou sme celkovo spokojní, získali sme veľa skúseností," zhodnotil účasť na tohtoročnej poslednej rally Martin Koči.

Profil tímu Styllex motorsport:
Tím Styllex motorsport vznikol v roku 1983. Počas svojej existencie dosiahol viaceré významné prvenstvá:
­prvý slovenský tím, ktorý štartoval s fabrickými autami aj teamami (ako prípravcami áut) ihneď po ich ukončení účinkovania v seriáli MS v rokoch 1993 a 2003;
­prvý a jediný slovenský team, ktorý štartoval 5 rokov na MS v rally (v rokoch 2003 - 2007);
­prvý a jediný slovenský team, ktorý mal šancu byť Majstrom sveta v JWRC pred posledným podujatím šampionátu (Wales rally GB 2006);
­jediný slovenský team, ktorý 2-krát absolútne vyhral Barum rally Zlín a raz bol absolútne tretí