Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Česko

Vítězem Vltavy Švéd Myrsell, národní šampionat patřil Kalistovi

Saturday, 17. 05. 2014 - 22:10, Zdenka Frývaldská

Závěr 23. Historic Vltava Rallye jen ztvrdil průběh sobotní etapy, žádné výsledkové překvapení už se nekonalo. Vítěznou posádkou se stali Švédové Mats Myrsell s Esko Junttilou, kteří soutěž absolvovali s vozem Porsche 911 a porazili rodinnou posádku Johnsenových se stejným vozem o víc jak tři minuty. Třetí dokončili soutěž Maďaři Ferenc Wirtmann a György Barna s vozem Ford Escort RS2000, za nimi dojeli jejich krajané Meklerovi (Alfa Romeo).

Národní šampionát suverénně ovládli Jiří Kalista s Michale Šofrem (Subaru Legacy RS), druhá příčka patřila v cíli Pavlu Karlíkovi a Martin Fabiánovi (Lada VFTS), třetí dojeli Tomáš Bělohradský a Pavel Bašta (BMW 318iS). Výsledky jsou zatím neoficiální. Vozy 49. Rallye Šumava Klatovy jsou ještě na trati posledních erzet. Další informace k soutěži se průběžně objevují i na klubových stránkách www.pamk.cz .