Home  »  Formula 1

Víťazom kvalifikácie na VC Bahrajnu sa stal Sebastian Vettel

Saturday, 21. 04. 2012 - 15:36, Alexa Szafianová

Súboj o pole position medzi Markom Webberom, Lewisom HamiltonomSebastianom Vettelom trval až do poslednej sekundy. Najvýhodnejšiu pozíciu na štartovacom rošte si nakoniec zaistil posledný so spomenutej trojice. Súčasný dvojnásobný majster sveta bol iba o 0.098 sekundy rýchlejší ako Lewis Hamilton. Mark Webber bol nakoniec odsunutý až na tretiu priečku.

Všeobecne kvalifikácia na VC Bahrajnu bola veľmi tesná. Jenson Button so stratou necelých 0.3 stotiny sekundy sa už kvalifikoval na štvrtom mieste. Minulo týždňový najrýchlejší muž a víťaz VC Číny, Nico Rosberg sa tentokrát kvalifikoval až na piatom mieste. Prekvapením záverečnej časti kvalifikácie sa stal Austrálčan Daniel Ricciardo, ktorý zajtrajšie preteky so svojím Toro Rosso odštartuje zo sľubného šiesteho miesta.

Osudným sa pre Kimiho Räikkönena stal jeho vlastný tímový kolega, ktorý ho z najlepšej desiatky vytlačil v poslednej chvíli. Zajtrajšie preteky odštartuje z 11. miesta. Do top desiatky sa nedostal ani Felipe Massa na Ferrari. Brazílčan sa kvalifikoval až na 14. mieste.

Najhoršie však dopadol 7-násobný majster sveta, ktorému sa v poslednej dobe vôbec nedarí. Mercedes nečakal, že Heikki Kovalainen zajazdí rýchlejší čas a tým vytlačí Michaela Schumachera do vypadávajúcej zóny.  Tak sa kvalifikácia pre Schumachera skončila hneď v úvode.