Home  »  Vrchy

Víťazný víkend AUTOPARK teamu

Tuesday, 26. 09. 2006 - 00:00, T. Szabosi

Uplynulý víkend sa v priestoroch kameňolomu na pezinskej Babe opäť ozvali burácajúce motory pretekárskych automobilov. Slovenskí pretekári si sem prišli pre jedny z posledných bodov, ktoré rozhodnú alebo možno ešte aj zdramatizujú boj o titul majstra Slovenska.

Po vyše mesačnej prestávke bol aj náš team pripravený bojovať o víťazstvo. Tono začal výborne už v sobotňajších tréningoch. Časy boli super, dokonca si o pár stotín vylepšil svoj osobný rekord.
Všetko sa však rozhodovalo v nedeľu v ostrých jazdách. Po sobotňajšom upršanom popoludní sme napäto čakali, aké bude počasie ráno. Našťastie, nepršalo. Štart prvej ostrej jazdy Tono pokazil, a keďže chcel znížiť stratu zo štartu, na mokrej a chladnej trati dostal hodiny. Druhá jazda však už bola vynikajúca. Čas 2:32,009 zaručil prvé miesto v skupine N, a dokonca je novým Tonovým rekordom, ktorý si zlepšil o 2,7 sekundy.
I tento krát boli v depe Autopark teamu dve Mitsubishi. Keďže sa zrušilo veľa rally pretekov, prišiel si na kopec zajazdiť aj Braňo. Takisto dosiahol pekné časy, obsadil druhé miesto v skupine N.