Home  »  Okruhy

V sobotu zvítězili Rosina, Vesnič, Höher a Kubas

Tuesday, 26. 05. 2015 - 14:01, Public relations

Sobotní den si pro závodníky na Red Bull Ringu připravil zamračenou oblohu a neutuchající proudy deště.
Chvílemi bylo na trati tolik vody, že jezdci neviděli víc než na pár metrů dopředu. Obzvláště patrné to bylo v závodě L21 Formula, po kterém většina jezdců shodně vypověděla, že jeli doslova naslepo. S takto náročnými podmínkami se nejlépe vypořádal domácí jezdec Christopher Höher s Dallarou 308 týmu Franz Wöss Racing. Bylo to již letošní druhé Höherovo vítězství.

Na stříbrný stupínek vystoupal nejrychlejší jezdec s Formulí Renault 2.0 Jaroslav Pospíšil (Křenek Motorsport) a bronz bral po fantastickém výkonu Tomáš Korený z týmu FormulaStar, který se s formulí Gloria C8F stal zároveň vítězem třídy L21 Formula Junior.

Rosina na vodě všechny doslova převálcoval

Závodem velkého Sprintu celé dnešní závodní dění začínalo a rakouské publikum vidělo hned na úvod dne velké představení, v jehož hlavní roli se představil slovenský matador Štefan Rosina (Racing Trevor). Rosina v úvodu závodu sváděl těsný souboj se svým týmovým partnerem Jakubem Kubasem a jezdcem týmu Šenkýř Motorsport Jakubem Knollem.

Po pár odjetých kolech se však velice silně rozpršelo a Rosina nasadil k neuvěřitelnému trháku, na jehož konci byl náskok jedna minuta a dvacet tři vteřin na druhého Jakuba Kubase (oba BMW Alpina B6 GT3). Bronz bral Jakub Knoll s vozem BMW Z4 GT3.

První místo ve třídě SPRINT -3.5 vybojoval Tomáš Erdelyi (BMW M3 GTR/Šenkýř Motorsport). Z bodů za druhé místo se radoval Daniel Skalický (BMW M3 GTR/Duck Racing) a na třtím místě se při svém letošním premiérovém startu umístil Mladen Lalušič ze Srbska (Seat León Cup Racer/Lein Racing).

Milovan Vesnič těsně porazil Tomáše Pekaře

V závodě SPRINT -2.0 dominoval i do třetice Srb Milovan Vesnič s vozem Vauxhall Vectra STW. Vesničovo vítězství se však v tomto případě nerodilo snadno. Zdatným sekundantem byl Vesničovi v dnešním boji jezdec týmu Carpek Service Tomáš Pekař s Renaultem Clio IV. Tento souboj však byl předčasně přerušen červenou vlajkou, která na okruhu zavlála kvůli nehodě Davida Palmiho (BMW E46 GTR) a Petra Krejčího.

"Nevím co k tomu říct. Jel jsem na trati a plně jsem se koncentroval na zatáčku co byla přede mnou. V tom najednou přišla rána ze zadu a já letěl do kačírku, kde skončily všechny moje naděje," řekl po závodě zklamaný David Palmi, pro kterého víkend na Red Bull Ringu předčasně skončil. Závod se již poté nerozjel a tak bylo vyhlášeno pořadí dle výsledků po šestém kole. Zvítězil Milovan Vesnič před Tomášem Pekařem a na bronzový stupínek vystoupal právě David Palmi (AR Cars Racing).

Podvečerní vytrvalostní závod vyhrál Jakub Kubas s BMW

Vítězem vytrvalostního závodu se stal jezdec týmu Racing Trevor Jakub Kubas,který tak ke stříbru ze sprintu, přidal také vytrvalostní zlato.

Na druhém místě se umístila posádka týmu Duller Motorsport ve složení Herwig Duller a Markus Weege. Tato posádka projela cílem jako první, nicméně následná penalizace za přestupek při pit-stopu, ji odsunula na druhou pozici. Svůj dnešní druhý bronz vybojoval Jakub Knoll s BMW Z4 GT3 týmu Šenkýř Motorsport. Ve třídě -3.5 zvítězil navzdory poraněnému kolenu Daniel Skalický (BMW M3 GTR/Duck Racing) před duem týmu AMD Slovenija Auto Marinšek/Raspet (Renault Megane) a na bronzový stupínek vystoupal při svém letošním premiérovém startu jezdec týmu Válek Autosport - Petr Válek s BMW M3 GTR. Nejslabší třídu -2.0 ovládly posádky s vozy Renault Clio. Plný bodový zisk a poháry za vítězství si z Red Bull Ringu odvezou Slovinci Lalušič s Brikičem (Renault Clio IV/Lema Racing). Další dvě pódiová umístění získali Alf Ahrens (Renault Clio III/JAS Autoteile) a duo týmu Carpek Racing - Rosina/Sýkora (Renault Clio III).