Home  »  Okruhy

První závod, první pódium

Monday, 26. 08. 2013 - 13:30, Martin Trenkler

Miro Horňák zahájil sobotní program Velké ceny Slovenské republiky časem 2:19.452 v kvalifikaci pro SPRINT závody DIVIZE 4 do 2.000ccm.

Tento výsledek znamenal pro start závodu vynikající čtvrté místo, jehož hodnota byla umocněna faktem, že do bojů o mistrovské body v šampionátu FIA CEZ na Slovakia Ringu zasáhlo 45 jezdců, což je pravděpodobně nejvyšší počet zúčastněných jezdců v jednom závodě v dosavadní historii šampionátu.

V závodě pak Miro Horňák svedl nádherný souboj s jezdcem týmu KT Motorsport Petrem Mandelíkem, po kterém se svou Škodou Fabii Sedan vybojoval vynikající třetí místo v absolutní klasifikaci, když nestačil pouze na Molovana Vesniče a Csabu Gaspara. Toto umístění zároveň znamenalo první místo v pohárovém klání ESET V4 CUP.

V neděli pak došlo hned v úvodu kvalifikace k proražení bloku motoru a pro tým CPMotorsport tak závodní víkend předčasně skončil.

Miro Horňák: "V sobotu to byl fantastický závod, plný soubojů a předjíždění. Jsem rád, že se nám takového výsledku podařilo dosáhnout hned v našem prvním letošním závodě, navíc před našimi fanoušky a přáteli. To co nás potkalo dnes je velká smůla, žel ale i toto je součástí velkých závodů."