Home  »  Vrchy

PAV Jankov Vŕšok 2009 v podaní Maiko Motorsport teamu

Monday, 24. 08. 2009 - 20:45, Radovan Szabosi

PAV Jankov Vŕšok 2009 v podaní Maiko Motorsport teamuS menším časovým odstupom z dôvodu dovolenkovania teamu Maiko Motorsport Vám prinášame správu zo šiesteho podniku seriálu Majstrovstiev Slovenskej republiky v pretekoch automobilov do vrchu na Jankovom vŕšku pri Bánovciach nad Bebravou, konajúcich sa v dňoch 1. a 2. augusta 2009.

Okrem Majstrovstiev Slovenskej republiky bol pretek zaradený do seriálu FIA zóna strednej Európy, FIA zóna strednej Európy – Historik a Majstrovstvá Poľska.

Krásne letné počasie, veľký počet súťažiacich, dobre pripravené BMW M3, výborne fungujúca Škoda Fabia, pohoda a dobrá nálada v teame Maiko Motorsport to všetko prispelo k výborne prebiehajúcim pretekom.

Za team Maiko Motorsport sa zúčastnili:

Vlado Lednár – predseda, vedúci, náčelník a hlavne driver BMW M3;
Richard Gonda – driver Škoda Fabia;
JUDr. Zuzana Dudová – teamový manager a manager pre proviant a poľnú kuchyňu;
Matúš Dudo – zabezpečovací manager, mechanik;
Peter Dudo – („elektro-voltík“) mechanik;
Záložní jazdci – pes Dog a fenka Muffin.

V sobotu 1. 8. 2009 bola prvá tréningová jazda pre Vlada Lednára tzv. zahrievacou jazdou, v ktorej sa overovalo najmä fungovanie nastavenia podvozku. Výsledné časy prvého súťažného dňa a to čas prvej tréningovej jazdy 2:18,328, čas druhej tréningovej jazdy 2:13,401, čas prvej súťažnej jazdy 2:11,967 a čas druhej súťažnej jazdy 2:12,374 potvrdili správnosť nastavenia. Vlado Lednár sa v sobotných súťažných jazdách umiestnil na 3.mieste v triede A+2000 rovnako ako aj 3. mieste v skupine A.

V nedeľu 2.8.2009 sa tréningové ako aj súťažné jazdy išli vo veľkých horúčavách, čo sa prejavilo nie len na výkonoch vozidiel, ale aj na snahe Vlada Lednára prelomiť magickú desiatku, teda zajazdiť čas pod hranicu 2,10. Konečné časy a to čas prvej tréningovej jazdy 2:16,533, druhej tréningovej jazdy 2:15,062, čas prvej súťažnej jazdy 2:11,837a čas druhej súťažnej jazdy 2:14,265 sú výsledky, ktoré Vlada Lednára po nedeľných jazdách celkovo umiestnili v skupine A na 3.miesto a v triede A+2000 na 3.miesto.

Vlado Lednár aj napriek tomu, že dosiahnuté časy neboli podľa jeho predstáv, neskrýval spokojnosť s výborným fungovaním podvozku. Dôkazom správneho postupu s nastavením podvozku je aj osemnásobné umiestnenie na „bedni“ z celkového počtu jedenástich tohtoročných pretekoch.

Richard Gonda a Škoda Fabia v sobotu 1. 8. 2009 na Jankovom vŕšku opäť potvrdili svoje kvality. Výborné nastavenie podvozku, práca motora ako hodinky aj vo veľkých teplotách to bola záruka, na ktorú sa mohol Richard Gonda spoľahnúť pri dosiahnutí vynikajúcich výsledných časoch. Časy prvej tréningovej jazdy 2:25,866, druhej tréningovej jazdy2:36,734, čas prvej súťažnej jazdy 2:21,446 a čas druhej súťažnej jazdy 2:21,536 sú výborné výsledky, ktoré umiestnili nášho juniora na vynikajúce 2. miesto v triede A-1400 a na 3. miesto v hodnotení juniorov.

Sobotnú pohodu a hladký priebeh pretekov narušilo v druhej tréningovej jazde poškodenie poloosy na Fabii. Poďakovanie patrí najmä Henrichovi Řeháčkovi z teamu WR Motorsport za nezištnú pomoc a zapožičanie poloosy, ako aj mechanikom nášho teamu, vďaka ktorých šikovnosti mohol Richard Gonda pokračovať vo výborne rozbehnutých pretekoch.

Nedeľné jazdy Richarda Gondu boli podobné ako v sobotu. Výsledkami výborne fungujúcej Fabie a Richardovej pohodovosti boli časy a to v prvej tréningovej jazde 2:23,801, v druhej tréningovej jazde 2:21,411, a časy súťažných jázd 2:20,504 a 2:22,131 to sú časové hodnoty, ktoré Richarda Gondu so Škodou Fabiou po nedeľných jazdách celkovo umiestnili v triede A - 1400 na 2. miesto a na 3. miesto v hodnotení juniorov.

Vladovi Lednárovi a Richardovi Gondovi k ich dosiahnutým umiestneniam za celý team Maiko Motorsport blahoželáme, a zároveň sa tešíme na ďalšie úspešné výsledky!

Dá sa povedať, že prvý augustový víkend bol v príjemnom prostredí Jankovom Vŕšku pre našich teamových jazdcoch veľmi úspešný.
Z Jankovho vŕšku sme odchádzali spokojní, domou sme si viezli „vzácne poháre“ a body do celkového hodnotenia seriáli MSR.

Ďalším program nášho teamu je vzdialená Zaluž v susednom Poľsku, konajúca sa v dňoch 18. a 20. septembra 2009, na ktorú sa team Maiko Motorsport veľmi teší!