Oždianske serpentíny - MiniRally Cup 2009

Krásne a slnečné počasie láka čoraz väčšie množstvo divákov, či fanúšikov motoristických súťaží. Výnimkou bez pochýb nebude ani štvrtý podnik kalendára MiniRally Cup 2009. Pod oficiálnym názvom Oždianske serpentíny organizátori v dňoch 5. mája zabezpečili 8 670m meraných úsekov, z čoho celková dĺžka jednej súťažnej trate je 2 890m.
Na svoje si prídu aj priaznivci asfaltu. Práve táto súťaž bude charakteristická výlučne asfaltovým povrchom, čo pre nejedného súťažiaceho bude pravdepodobne náročná dilema pre vhodnú voľbu nastavenia svojho špeciálu. Organizátor v pravidlách a podmienkach uvádza ľubovoľnú voľbu obutia, čiže v tomto smere sa jazdcovi ponecháva absolútna voľnosť. Trať sa vyznačuje taktiež náročnými a rýchlymi pasážami s troma plánovanými retardérmi.
Obhliadka trate 7. 5. 2009 o 12.00 - 20.00 h
Preberanie posádok k súťaži 7. 5. 2009 o 17.00 - 19.00 h
8. 5. 2009 7.00 - 9.00 h
Rozprava 8. 5. 2009 o 9.30 h – na riaditeľstve
Štart súťaže 8. 5. 2009 o 10.00 h
Odovzdávanie cien 8. 5. 2009 5 min po termíne na protesty

Prejdime však ku zaujímavejším faktom tejto akcie. Zvláštne ustanovenia informovali o tom, že maximálny povolený počet prijatých prihlášok je stanovený na 120 posádok. Fakt, že na podujatie sa prihlásilo do posledného miesta 120 registrovaných posádok svedčí o skutočne atraktívnom stretnutí priateľov rýchlej jazdy. Pestré je aj obsadenie súťažných vozidiel, ktoré nejednému návštevníkovi prinesie to pravé potešenie. V skratke by som rád dal spomenul Cartoon Trabant 1000, Lada 2105 VFTS, Mitsubishi Colt 1,6 4WD, Mazda GT-X 4WD, Mitsubishi Lancer Evo 9, Subaru Impreza WRX STI, či BMW 320d E90 a mnoho ďalších.
Pomerne početné množstvo zúčastnených je spôsobené aj tým, že v rámci hodnotenia MiniRally Cup 2009 sa súťaž započítava aj do hodnotenia EMPORA CUP, ktorý prevádzkuje hlavný organizátor GM - Rallye Sport.
Fotogaléria Oždianske Serpentíny part 1
Fotogaléria Oždianske Serpentíny part 2
Diskusia k článku
Najnovšie galérie






























