Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Česko

MOGUL driving cup do třetice dobrého

Tuesday, 19. 02. 2013 - 10:12, Martin Trenkler

Sníh, led, nasazení, ale i pomačkané plechy. To byl víkendový třetí závod MOGUL driving cupu, závodu pro amatérské závodníky v Sosnové.

Global Assistance Racing Aréna v Sosnové u České Lípy přivítala na svém autodromu, kde běžně probíhají sportovní akce a kurzy řízení v Centru bezpečné jízdy, účastníky už třetího závodu z pětidílného seriálu MOGUL driving cup. Ten se tímto přehoupl do své druhé poloviny. Závod se v sobotu 16. února uskutečnil v Sosnové na sněhem pokryté trati, která byla z počátku na mnoha místech řádně uklouzaná. I v Sosnové ale úřadovalo postupné oteplení, a tak se trať každým kolem měnila. Sníh postupně roztával a amatérští závodníci měli občas dost problémů se s proměnlivými podmínkami vyrovnat. Neustále se měnilo pořadí na čele a nechyběly krizové momenty, kdy tentokrát přišly ke slovu nejen únikové zóny Global Assistance Racing Arény, ale i pevné překážky kolem trati. Několik pomačkaných plechů byl ale naštěstí konečný účet za škody při závodění a to je dobře.

Na start třetího závodu MOGUL driving cupu se tentokrát postavilo rekordních více než 40 závodníků. Pomalu ale jistě se také v jednotlivých třídách už začali projevovat favorité seriálu pořádaného pod značkou MOGUL, kde se započítávají celkem čtyři nejlepší výsledky z celkových pěti závodů. Ve třetím závodu série se na čele objevilo opět jiné jméno a celkovým vítězem se tentokrát v Sosnové stal Karel Modřenka s Mitsubishi Lancer EVO IX, který byl přihlášený do třídy 2. Za ním ve třídě i absolutně skončil Jiří Kratochvíl s EVO X. Na třetím místě skončil Vít Martinovský se Subaru Impreza Sti. Ve třídě 4, tedy vozy nad 1600ccm bez OTP zvítězil Vladimír Filip s Lancerem EVO VIII před Josefem Šustou s Citroënem DS3 a Tomášem Pertoldem s Fordem Puma. Nejslabší vozy s OTP do 1600ccm třídy 1 opanoval Filip Strahal před Václavem Folprechtem s Fordem Fiesta ST a Jindřichem Pluhařem s Suzuki Swift. Ve třídě 3 zvítězil jasný favorit Jiří Šulc s Citroënem C2R2, druhý byl Leoš Hradil se Škodou A1300 a za ním Luděk Kobera se Škodou Felicia. Celkové pořadí MOGUL driving cupu po třetím odjetém závodě najdete na www.autodrom.cz

Jeden z účastníků třetího závodu MOGUL driving cupu, Tomáš Kůrka akci popsal takto: "Chtěli jsme se hlavně povozit. Normálně závodím se Škodou 130, takže zkušenosti s předokolkou žádné. Ale již ve druhé jízdě jsme začali jezdit smykem pro lidi. Nasmáli jsme se u toho, prostě pohoda. Chválím práci pořadatelů, kteří se o nás starali. Tohle ze závodů vůbec neznáme. Příjemná to změna. Trať byla super. Dopoledne hodně klouzavá pro diváky, odpoledne už jsme zkoušeli zajet i nějaký kloudný čas. Potěšilo druhé místo mezi posádkami, kterým Mogul umožnil svezení. Nějaký zápor bych ani nehledal. Jen sedačka ve fabii mi byla malá, hodně mi to stěžovalo řízení. Ale za to nikdo nemůže, ona ta otlačenina ze stehna zase zmizí:-). Takže díky všem pořadatelům a firmě MOGUL."

Další závod MOGUL driving cupu se pojede po malé odmlce druhého března. Trať bude mít opět jinou podobu než předchozí tři závody a účastníci se budou mít možnost poprvé svézt po příkrém přemostění, které znají například ze Setkání mistrů. Více informací o MOGUL driving cupu a o dalších akcích v Global Assistance Racing Aréně v Sosnové najdete na www.autodrom.cz