Home  »  Okruhy

FIA GT3 - Nogaro - preteky

Thursday, 12. 04. 2012 - 09:53, Daniel Mandzi

V prvých pretekoch zvíťazila posádka Marc Sourd a Gregory Guilvert na Audi R8 LMS, ktorý patrí tímu Saintéloc Racing z Francúzka. Druhé miesto si vyjazdila posádka Michael Lyons a Stefano Gai na aute Ferrari 458 Italia, ktoré patrí talianskemu tímu AF Corse. Tretie miesto si v prvých pretekoch sezóny vybojovala posádka Maximilian Buhk a Dominik Baumann s autom Mercedes-Benz SLS AMG GT3 z českého tímu Heico-Gravity Charouz Team.

Jedinému matadorovi zo Slovenska sa prvé preteky sezóny nevydarili. Ich auto síce v pretekoch dojazdilo na druhom mieste, no po incidente na trati im bol tesne pred koncom pretekov udelený trest prejazd boxami, ktoré v samotných pretekoch nestihli absolvovať. Dodatočne boli z pretekov diskvalifikovaní a nefigurujú ani v konečných výsledkoch pretekov. V druhých víkendových pretekoch im bol štart umožnený.

11 6 GT3 Natalia Freidina / Thomas Kimber Smith Aston Martin DBRS9

Druhé preteky víkendového podujatia vo francúzkom Nogare vyhrala posádka Maximilian Buhk a Dominik Baumann na aute Mercedes-Benz SLS AMG GT3 tímu Heico-Gravity Charouz Team. Na druhom mieste figuruje posádka Gaetano Ardagna Perez a Giuseppe Ciro na aute Ferrari 458 Italia a na treťom mieste skončili Michael Lyons a Stefano Gai z rovnakého tímu AF Corse.

Počas pretekov bolo na trati sucho a tak sa sily áut, oproti prvým pretekom, rozložili v inom pomere. Zatiaľ čo v prvých pretekoch sa na mokrej trati darilo autám Lamborghini, v druhých pretekoch, na suchej trati, to boli naopak autá Ferrari. Filipovi Sládečkovi a jeho kolegovi to teda na trati nefungovalo podľa predstáv. Ich Lamborghini gallardo nedokázalo nájsť recept na konkurenciu a obe autá tímu dojazdili na ôsmom, resp. deviatom mieste.

Ďalšia dvojica pretekov je na programe 21. a 22. apríla v belgickom Zolderi. Aj keď sa štartové pole tohoto európskeho šampionátu zmenšilo na dvanásť áut, ponúka aj naďalej prierez značiek, a napínavé súboje, ktoré sa určite oplatí pozrieť. Ak sa nechystáte do dejiska podujatia, dá sa priamy prenos sledovať na internete, alebo aj na česko-slovenskej motoristickej stanici.