Home  »  Vrchy

David Komárek obhájil vrchařský titul

Thursday, 22. 11. 2012 - 21:38, Daniel Mandzi

Sedmý ročník mezinárodních závodů automobilů do vrchu, Liqui Moly Berg Cup 2012 skončil velkým úspěchem jezdců Liqui Moly Komvet Racing Teamu. Po devíti dvojzávodech a setkání mistrů - Weekend of Champions, který se uskutečnil na Autodromu v Sosnové, zbývá ještě předat nejlepším jezdců poháry. K tomu dojde o první prosincovou sobotu v hotelu na Brněnské přehradě.

Seriál závodů se uskutečnil na osvědčených tratích - Brněnském automotodromu, Slováckém kopci v Násedlovicích, Zámeckém vrchu v Náměšti nad Oslavou, ve Vrbně pod Pradědem, Divácké třinátce. Na Slovensku se závodilo na Ostré Lúce u Zvolena a v Nové Bystrici při Kysucko-Oravském poháru. Další dva podniky se uskutečnily na nových tratích - do vrchu Bušín - Hambálka nedaleko Šumperka a závod na Libinské sedlo u Prachatic. Celkem mohli jezdci absolvovat 18 závodů z nichž se jim započítávalo 14 nejlepších výsledků.

Skvěle si  vedli jezdci Liqui Moly Komvet Racing Teamu. David Komárek na voze Norma M20F s třílitrovým motorem, obhájil loňské prvenství. Vyhrál patnáct závodů a při zápočtu čtrnácti výsledků získal celkem 560 bodů. K absolutnímu titulu si připsal ještě prvenství ve třídě sportovních a závodních vozů - E2/C nad 2000 ccm.

O jedno místo si proti loňskému roku polepšil Marek Rybníček, který startoval s osvědčeným vozem Mitsubishi Eclipse EVO 650. Do zisku 491 bodů si připsal dvě absolutní vítězství (Brno a Prachatice), devětkrát dojel na druhém místě. Startoval ve třídě tzv. siluet, kde obsadil rovněž první místo s těsným dvoubodovým náskokem před druhým Radkem Kolbábkem (Ford Sierra 4000).

Třetí příčku na stupních vítězů v absolutním pořadí doplnil další z jezdců LMKRT, Jakub Trnka. Ten startoval s dvoulitrovou Normou M20F ve všech závodech, kde také pravidelně bodoval. Nejlepší umístnění a to druhé místo získal  šestkrát, sedmkrát byl třetí  a započítalo se mu  464 bodů. První místo obsadil ve třídě sportovních a závodních vozů - E2/C do 2000 ccm.

Hegemonii našich jezdců  přerušil čtvrtým místem Michal Novický na formulovém voze Reynard 032 F3.  Další místa - páté až sedmé  patřilo opět našim jezdcům v pořadí Jiří Špalek, Drahoslav Šubert a Martin Zeman. Špalkovi se  na weercéčkovém Lanceru započítalo 386 bodů a byl nejlepším ve třídě čtyřkolek E1 nad 2000 ccm. Druhé místo v této třídě patřilo Martinu Zemanovi na šestkovém Lanceru a v absolutním pořadí skončil sedmý s rovnými 300 body. Mezi ně se vklínil na šestou pozici Drahoslav Šubert se 328 body, který startoval ve třídě čtyřkolek S1 nad 2000 ccm, kterou s přehledm vyhrál s devítkovým Lancerem. Třetí v této třídě a celkově čtrnáctý - 185 bodů, skončil Richard Meixner s dalším Lancerem, tentokrát osmičkové evoluce. O tři místa v absolutním pořadí si proti minulému roku polepšil Vojtěch Staněk. Tomu patřilo celkově sedmnácté místo se ziskem 125 bodů a s přehledem vyhrál třídu E1 do 1600 ccm.

Vítězství získali jezdci Liqui Moly Komvet Racing Teamu i v hodnocení Pohárů týmu, kde  za svá umístění nasbírali celkově 1067 bodů a potvrdili svoji letošní formu.