Home  »  Rally  »  WRC

Vodafone Rally de Portugal - Kris Meeke víťazí

Sunday, 22. 05. 2016 - 15:58, Martin Paľov

V dátume 19.5. - 22.5.2016 je na programe piate kolo majstrovstiev sveta v rally. Tentokrát si súťažné posádky zmerajú svoje sily na Vodafone Rally de Portugal.

Oficiálne stránky

Priebežné výsledky

Víťazom Vodafone Rally de Portugal sa stáva Kris Meeke ktorý dosiahol výsledný čas 03:59:01.0. Na druhom mieste skončil Andreas Mikkelsen + 00:29.7. Tretie miesto obsadil Sébastien Ogier + 00:34.5.

Ďalšou zastávkou šampionátu bude Rally Italia Sardegna ktorá odštartuje 9.6.2016.

Po druhej etape sa na prvých dvoch priečkach nič nezmenilo. Prvý je Kris Meeke s časom 03:16:11.4. Na druhom mieste je Sébastien Ogier +00:45.3. Priebežne tretí je Andreas Mikkelsen +00:48.4 .Jaroslav Melichárek havaroval v RS 14.

Po prvej etape sa do vedenia dostal Kris Meeke s časom 01:28:53.3. Priebežne druhý je Sébastien Ogier + 00:31.9. Na tretej priečke je Dani Sordo + 00:37.3.  Jaroslav Melichárek je priebežne na 28. mieste s časom 01:38:22.3.

Dnes bol na programe shakedown ktorý najlepšie zvládol Thierry Neuville s časom 3:11,3. Druhú priečku obsadil jeho tímový kolega Dani Sordo ktorý dosiahol čas 3:11,6. Tretí skončil Ott Tänak s časom 3:11,7.

Jaroslav Melichárek obsadil na shakedowne 28. miesto s časom 3:23,6.