Home  »  Rally  »  ERC

Vo Švajčiarsku víťazí posádka Reuche - Deriaz

Sunday, 28. 10. 2012 - 02:34, Zdenka Frývaldská

Víťazmi posledného podniku Majstrovstiev Európy v rally sa stávajú Švajčiari Laurent Reuche - Jean Deriaz. Skvelý záver však predviedol aj Pieter Tsjoen.

Veľmi zaujímavý a napínavý priebeh mal záverečný podnik Majstrovstiev Európy v rally, v ktorom sa o prvé miesto "pobili" tri, resp. štyri posádky. Aj keď z výsledkov je jasne čitateľné, že domáce dvojice Reuche - Deriaz, Gonon - Arlettaz a Altahaus - Ioset boli na Rallye International du Valais tými tromi najlepšími, všimnúť si treba aj vzostup Pietra Tsjoena s Eddym Chevaillierom. Práve oni boli tou nešťastnou posádkou, ktorá pri premiére vozidla Citroen DS3 RRC vyhrala prvú rýchlostnú skúšku a hneď v tej ďalšej havarovala. Podľa slov jazdca sa to stalo len pár metrov pred cieľom, kde ich šotolina stiahla do priekopy a prevrátila cez strechu. Šikovní mechanici však dali auto doporiadku a posádka tak mohla v súťaži s veľkou stratou pokračovať.

Väčšina internetových portálov informovala o tom, že Belgičania už nemajú šancu zasiahnuť do bojov o najvyššie miesta, no nikto nepočítal s tým, že skončia tak vysoko. Po havárii totiž padli až na 89. miesto, odkiaľ sa v piatok presunuli na 11. a v sobotu na výbornú 4. priečku.

Pekné piate miesto si do soboty držala česká posádka Antonín Tlusťák - David Šmeidler, no defekt v závere súťaže spôsobil ich pád na ôsmu priečku, čo je však v konkurencii 103 odštartovaných posádok výborný výsledok.

Výsledky Rallye International du Valais (výsledky po RS15, keďže RS16 bola kvôli snehu zrušená):
1. Reuche Laurent / Deriaz Jean 03:12:10.1
2. Gonon Florian / Arlettaz Sandra +00:00:54.4
3. Althaus Nicolas / Ioset Alain +00:00:58.1
4. Tsjoen Pieter / Chevaillier E. +00:05:51.7
5. Carron S. / Revaz Lucien +00:06:11.1
6. Hirschi J. / Helfer F. +00:08:36.5
7. Hunziker Urs / Wahl Mélanie +00:11:19.0
8. Tlusťák A. / Šmeidler David +00:13:41.0