Renault Clio Cup na Hockenheimringu

Tuesday, 09. 04. 2013 - 16:27, Martin Trenkler

Comini po kvalifikace vítězí také v prvním závodě
Švýcarský jezdec týmu Target Competiton, Stefano Comini, zcela dominoval dnešnímu prvnímu závodu Renault Clio Cupu na Hockenheimringu. Comini v závodě zvítězil způsobem start cíl před českým závodníkem Tomášem Pekařem (Carpek Service) a domácím jezdcem Dino Calcumem, který hájí barvy týmu Stucki Motorsport. Čtvré místo ve velice těsném finiši vybojoval Calcumův týmový kolega Andreas Stucki, kterého dále následovali Reto Wuest a René Leutenegger. Na sedmém místě byl klasifikován Piotr Wojcik a desítku nejúspěšnějších jezdců uzavírají Pascal Eberle, Wojcech Giermaziak a Julien Schlenther. Los před druhým závodem rozhodnul, že na startovním roštu se otáčí desítka jezdců, což znamená, že na pole position bude stát právě jezdec týmu Schlaug Motorsport Julien Schlenther.

Další jezdce kteří hájí české barvy nalezneme ve výsledkové listině ve druhé desítce. Lukáš Uxa je klasifikován na místě 20. a Milan Haering je se ztrátou jednoho kola na místě 26. Haering však v závodě doplatil na souboj s Pascalem Eberlem, kdy mu při jednom z četných kontaktů praskl tlumič u levého předního kola a Haering tak ze závodu odstoupil z vynikající sedmé pozice.
Závod nedokončil ani Alf Ahrens, který hned v první zatáčce úvodního kola narazil kolmo do bariéry. Jeho Clio je natolik poškozené, že pro tohoto sympatického jezdce závodní víkend na Hockenheimringu předčasně skončil.

Autorem nejrychlejšího kola se s časem 1:59.349 stal vítěz závodu Stefano Comini, který své první vítězství okomentoval slovy: "Byl to až překvapivě snadný závod a já vyhrál s velkým přehledem. Nelze však očekávat, že takový bude i zbytek sezóny, protože vyhrát celý šampionát, je vždy mnohem těžší, než vyhrát jeden závod."

Druhé vítězství na Hockenheimringu vybojoval Reto Wuest
Druhý závod Renault Clio Cupu Bohemia na Hockenheimringu vyhrál jezdec týmu Wuest Motorsport Reto Wuest. Wuesta na pódium doprovodili druhý Dino Calcum (Stucki Motorsport) a třetí Tomáš Pekař (Carpek Service). Ještě před tímto druhým závodem se však měnily výsledky dnešní první jízdy, když byl diskvalifikován její vítěz Stefano Comini, kvůli vyhořelému katalizátoru. Comini tak do druhého závodu startoval z konce startovního roštu nicméně již od prvních kol prokazoval svou rychlost a v průběhu čtvrtého kola již dýchal na záda v té době vedoucímu Tomáši Pekařovi a Reto Wuestovi. Cominiho však v devátém kole zradilo lanko u plynového pedálu a tento talentovaný Švýcar musel po fantastické stíhací jízdě ze závodu odstoupit. Za vedoucím triem byl na čtvrtém místě klasifikován Andreas Stucki, kterého ve výsledkové listině následují Pascal Eberle, Wojciech Giermaziak a Jilien Schlenther.
Deváte, resp. desáté místo pak vybojovali Manuel Rubow a Luigi Stanco. Autorem nejrychlejšího závodního kola se stejně jako v prvním závodě stal Stefano Comini, který ve svém posledním kole zajel čas 1:59.260. Pro srovnání dodejme že Cominiho kvalifikační čas byl 1:59.463. Jako leader šampionátu tak z Hockenheimringu odjíždí s 50ti body Tomáš Pekař, následovaný Dino Calcumem (48b) a Reto Wuestem (47b).

Reto Wuest: "Dnes to byl neuvěřitelný boj. Celý závod byl jedna dlouho trvající a přitom velice férová bitva mezi mnou Pekařem, Calcumem a Cominim. Takhle vyrovnaný závod jsem již dlouho nejel a o to víc je pro mne tento výsledek důležitý."
Na jezdce nyní čeká tří týdenní přestávka, po které se sejdou o víkendu 27.-28. dubna na Slovakia Ringu, kde se za kulisy světového šampionátu FIA WTCC uskuteční třetí a čtvrtý závod.