Home  »  Vrchy

Rechberg - RENNEN: Víťazí Merli, zo Slovákov najrýchlejší Miloň

Sunday, 24. 04. 2016 - 18:48, Martin Paľov

Po majstrovstvách Slovenska v Rally ktoré odštartovali pred pár týždňami v maďarskom Egeri, na rad prichádza aj štart sezóny majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu. Aj v tomto prípade štartuje slovenský majstrák za hranicami Slovenska v rakúskom Rechbergu, ktorý po roku opäť ožije revom motorov.

Oficiálne stránky

Priebežné výsledky

Absolútnym víťazom sa stáva Christian Merli na OSELLE FA 30 (D,E2 SS-3000) s výsledným časom 3:50,938. Na druhom mieste skončil Simone Faggioli jazdiaci na NORME M20 FC (E2 SC-3000) s časom 3:53,088 a tretí je Miloš Beneš na OSELLE FA 30 (D,E2 SS-3000) ktorý dosiahol čas 4:00,413.

Z jazdcov súťažiacich v rámci slovenských majstrovstiev zdolal trať najrýchlejšie Ján Miloň na ŠKODE Fabia WRC (E1 FIA+2000) s časom 4:49,644. Druhé miesto obsadil Tomáš Ondrej taktiež na ŚKODE Fabia WRC (A+3000) s časom 4:53,700 a tretí skončil Peter Jureňa na MITSUBISHI Lancer EVO IX (N+3000) s časom 4:55,383.