Sunday, 02. 02. 2014 - 14:50, Zdenka Frývaldská

Online výsledky

Časový harmonogram

RS 7 Rallyofchampions.com 1 10.29 km
RS 8 LDz Cargo 1 16.14 km

2. etapa Rally Liepaja odštartovala na šotolinovej rýchlostnej skúške, posiatej aj snehom. Problém mali posádky, ktoré odštartovli medzi prvými, pretože museli hľadať vhodnú stopu. Štart sa prekvapivo najlepšie vydaril Plangimu na Mitsubishi Lancer Evo X, ktorý vyhral siedmu RS s náskokom dvoch sekúnd pred Gryazinom. Na treťom mieste dorazil Kajetanowicz, na štvrtom Wiegand a až piate miesto so stratou päť sekúnd patrilo Lappimu. Keďže medzi jazdcami sú veľmi malé rozdiely, v celkovom hodnotení po RS sa do čela vrátili opäť Gryazin s Chumakom. Ďalšia rýchlostná skúška však všetko vrátila späť, pretože Lappi bol opäť najrýchlejším. Veľká smola však prišla pre Plangiho, ktorý nazbieral veľa času za meškanie a z pretekov bol vylúčený.

RS 10 Rallyofchampions.com 2 10.29 km

Deviata rýchlostná skúška priniesla veľa nafúkaného snehu okolo trate a teda aj závejov. Počas RS začalo dokonca opäť snežiť. RS bola veľmi rýchla a teda aj nebezpečná. Pravdepodobne na to doplatil Jaromír Tarabus, ktorý v nej havaroval a v pretekoch skončil. Prvé miesto si opäť vybojoval Lappi a svoj náskok na Gryazina tentokrát zvýšil až o 12 sekúnd. Odstúpilo viacero posádok, medzi nimi Lukács s Mesterházim (odlomené koleso), Lefebvre s Duboisom (požiar) či Svilis s Pukisom (odlomené koleso). Problémy mal aj Tamrazov, pretože v RS8 bol mimo trate, kde odtrhol výfuk a v RS9 dostal defekt. väčšina jazdcov sa už len snaží dôjsť do cieľa, o čom hovorí aj poradie v RS10. Gryazin ide svoje maximum, ktoré aktuálne stačí na 2. miesto absolútneho poradia. Poradie v prvej desiatke sa nezmenilo.

RS 12 Liepāja 2 24.99 km

V predposlednej rýchlostnej skúške sa jazdci snažia svoje autá šetriť, no nie všetká technika vydrží. Len kúsok po štarte odstupuje ďalší Čech, Jaroslav Orsák. Dôvodom je technická porucha motora. Odstúpil aj Adras Hadik, ktorému začalo horieť auto. Problémy, našťastie nie tak veľké, hlási aj Craig Breen, ktorý má zlomenú ručnú brzdu. Prvé miesto zajazdil Wiegand pred Lappim a Breenom. Poradie v TOP 10 ostáva nemenné, avšak na skvelú 11. pozíciu sa posúva Honza Černý, ktorému akrutálne patrí 1. miesto v junioroch a 1. miesto v triede RC4. Navyše je aj najvyššie postaveným českým jazdcom. Už to len šťastne doviezť do cieľa!

Posledná RS sa stala osudnou výborne jazdiacemu Jeetsovi na Forde Fiesta R5, ktorý zastával 6. miesto! Kvôli vysokej teplote vody ostal stáť, aby sa s tímom dohodol, čo ďalej. Do cieľa prišiel, ale so stratou až 4 minút a tým vypadol z prvej desiatky, kde uvoľnil pozíciu Janovi Černému! Skvelý úspech pre českú posádku Černý - Kohout! Vedúcu pozíciu až do cieľa udržal Lappi a stáva sa tak víťazom 2. podniku ERC 2014. Skvelé druhé miesto patrí Gryazinovi a tretie Breenovi.

Výsledky po RS12 (Celkové výsledky po 2. dni)