Home  »  Rally  »  WRC

Rally Italia Sardegna 2016 - Víťazí Thierry Neuville

Sunday, 12. 06. 2016 - 21:20, Martin Paľov

Rally Italia Sardegna je v poradí šieste podujatie šampionátu majstrovstiev sveta v rally. Koná sa v dátume 9. - 12.6.2016. Počas štyroch súťažných dní na posádky čaká niečo cez 324 ostrých meraných kilometrov.

Oficiálne stránky

Priebežné výsledky

Víťazom Rally Italia Sardegna sa stáva Thierry Neuville s dosiahnutým výsledným časom 03:35:25.8. Na druhom mieste skončil Jari-Matti Latvala +00:24.8, a tretiu priečku obsadil Sébastien Ogier +01:37.8.

Nasledujúcim podujatím majstrovstiev sveta v rally ktoré odštartuje 30.06.2016 je 73rd Rally Poland.

Už tradične súťaž odštartovala shakedownom v ktorom zvíťazil Sébastien Ogier s časom 2:12,9, pred druhým Madsom Østbergom ktorý dosiahol čas 2:13,0. Prvú trojicu uzatvára Ott Tänak s časom 2:13,6.