Raid Adventure Team – Ryazan- Volgograd

Monday, 09. 07. 2012 - 23:04, Daniel Mandzi

Dnešná rýchlostná skúška preverila jazdecké skúsenosti snáď každého súťažiaceho. Posádka Raid Adventure Teamu mohla zúžitkovať skúsenosti nadobudnuté počas afrických súťaží. Prvá polovica rýchlostnej skúšky bola piesková a druhá mala nádych africkej savany. Posádky sa stretli s mnohými  technickými problémami čomu sa nevyhol ani Raid Adventure Team. Kvôli nekvalitnej nafte sa zaniesol palivový filter.  V depe vládne pracovná nálada, každý team sa s najväčšou snahou pokúša opraviť svoje vozidlá aby boli pripravene na zajtrajší presun do mesta Elista (83km) a následne rýchlostnú skúšku s dĺžkou 488km. Organizátor upozorňuje, že zajtra má byť extrémne teplý deň a posádky nesmú odštartovať na cestu bez vody. Posádka Raid Adventure Teamu je priebežne na 5 mieste v skupine produkčných vozidiel s minimálnou úpravou.

O tíme

Raid Adventure Team pôsobí na súťažnej scéne od roku 2000. Na konte má okrem iných aj tri víťazstvá na súťaži Budapešť - Bamako a dva tituly Majstra SR v cross country rally. V roku 2010 získal tím štyri medzinárodné tituly, vrátane prvenstva v Zóne Strednej Európy v triede T2. Od roku 2010 má tím zastúpenie na cross country súťažiach aj v kategórii quadov.