PEVA Racing úspešne na 40. Rallye Tatry

Tuesday, 06. 08. 2013 - 10:37, Martin Trenkler

Na konci minulého týdne se konala znovunarozená Rallye Tatry a zúčastnil se jí i pravidelný účastník MSR 2013, tým PEVA Racing, ve složení J.Semerád - R.Mozner jr. a B.Habermann - R.Baran s vozy Mitsubishi Lancer EVO IX z dílen Semerad Rally.

Pepa s Radem se tentokráte ujali vedení třídy produkčních vozů od první rychlostní zkoušky a po celou dobu soutěže nikomu nedali možnost tento fakt změnit. Charakter soutěže byl podobný rychlým českým tratím, které Pepa má za ta léta praxe, jak se říká pod kůží a tak snad jen těch 25 retardérů na dvaceti kilometrech dvou rz bylo trochu zvláštní...

Josef Semerád: K závodu jsme s Radem přistupovali s vědomím, chceme-li proti velmi silné konkurenci uspět, musíme do toho jít od první erzety a netaktizovat. Na taktiku u takto krátké soutěže není prostor. Obouvali jsme tedy již na první okruh nové tvrdé gumy a vyplatilo se nám to. Vyhráli jsme ji s náskokem pěkných šesti sekund před druhým Ondrejem. Druhý den jsme se i díky perfektní práci navigátora a pečlivě připravenému rozpisu dostali do minutového brejku po první sekci. Pak již byl prostor i na pošetření techniky a mírné zvolnění tempa.
Rado Mozner jr.: Závod se maličko podobal jízdě zručnosti, ale měli jsme vše dobře natrénované, takže v závodě šlo vše ještě lépe, než jsme doufali. Bylo by fajn, kdyby se zbytek sezóny nesl ve stejném duchu, ale obávám se, že s tím soupeři nebudou souhlasit...
Bedřich s Róbertem zajeli opět lepší závod, než minule, dvakrát se dostali dokonce do top 10 v absolutním pořadí a potvrdili tak vracející se formu po dlouhé závodní pauze Bedřicha Habermanna.

V cíli soutěže měla posádka Semerád - Mozner náskok téměř minutu a půl na všechny soupeře ve třídě 3, obsadila 7. místo v absolutní klasifikaci a ujala se tím i vedení průběžné klasifikace třídy 3 šampionátu MSR 2013. Posádka Habermann - Baran dojeli 6. ve třídě 3 a celkově skončili na 13. místě.

Tým PEVA Racing děkuje všem partnerům za podporu a těší se na další dějství letošního MSR - Rally Lubenik, která se koná 16.-17.8.2013.