Hoci Thierry Neuville prišiel na EKO Acropolis Rally Greece 2026 o víťazstvo až v samotnom závere po dvoch defektoch na predposlednej rýchlostnej skúške, z Grécka neodchádza iba so sklamaním. Úradujúci majster sveta tvrdí, že výkon jeho tímu bol povzbudením do ďalšieho priebehu sezóny a môže znamenať zlom v boji s dominantnou Toyotou.
Belgický jazdec tímu Hyundai Shell Mobis World Rally Team patril počas celého víkendu medzi najrýchlejších. Viedol väčšinu súťaže, zvádzal napínavý súboj so Sébastienom Ogierom a až do posledných kilometrov mal víťazstvo vo vlastných rukách. Smolný dvojitý defekt však jeho nádeje zmaril a v cieli sa musel uspokojiť s druhým miestom.

Napriek bolestivej strate víťazstva Neuville vyzdvihol predovšetkým pokrok, ktorý Hyundai počas víkendu dosiahol.
„Po dlhom čase som sa v aute cítil naozaj komfortne. Mali sme rýchlosť na to, aby sme bojovali s Ogierom a Toyotou počas celej rally. To je pre nás najväčšie pozitívum,“ zhodnotil Belgičan.
Podľa Neuvilla tím našiel správny smer pri nastavení vozidla Hyundai i20 N Rally1, čo sa prejavilo nielen na jeho sebavedomí, ale aj na konzistentných výkonoch počas celého podujatia. Práve pocit istoty za volantom mu v predchádzajúcich mesiacoch chýbal a v Grécku sa po prvý raz po dlhšom období opäť cítil schopný naplno bojovať o víťazstvo.

Dôležitou správou pre Hyundai je aj to, že ďalšie dve podujatia – Delfi Rally Estonia a Secto Rally Finland – patria medzi súťaže, na ktorých bol tím v minulosti veľmi konkurencieschopný. Neuville verí, že ak sa podarí preniesť grécke tempo aj na rýchle šotolinové trate severnej Európy, Hyundai môže opäť pravidelne bojovať o prvenstvá.
Hoci druhé miesto v Grécku znamenalo premárnenú príležitosť na víťazstvo, Neuville odmieta hovoriť o neúspechu. Naopak, výkon tímu považuje za jasný signál, že Hyundai sa po náročnej prvej polovici sezóny vracia do hry.

Pred pokračovaním šampionátu tak vysiela svojim súperom jasný odkaz – boj o víťazstvá ani o titul ešte zďaleka nie je rozhodnutý. Ak sa Hyundai podarí nadviazať na tempo z Acropolis Rally, môžu fanúšikovia očakávať ďalšie napínavé súboje s Toyotou už na najbližších podnikoch svetového šampionátu.