Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Iné

Kuwait International Rally: Khalid Al Qassimi druhý

Tuesday, 25. 03. 2014 - 08:19, Public relations

Po umístění na stupních vítězů v Kataru se posádce Khalid Al Qassimi a Chris Patterson dařilo i v Kuvajtu, kde na místní rally skončila na druhém místě. Posádka na Citroënu DS3 RRC, která v úvodu rally byla dokonce na čele pořadí, se díky tomuto výsledku posunula v celkovém hodnocení šampionátu FIA Středního východu v rally na druhou příčku.

Khalid Al Qassimi a Chris Patterson měli vynikající vstup do soutěže, když vedli po prvních třech rychlostních zkouškách a připsali si skvělou sérii vítězných časů na rychlostních zkouškách Mesfir 1, Kheiran 1 a Kheiran 2. První den rally končila posádka na DS3 RRC na druhém místě pouhých 12,5 sekundy za vedoucím závodníkem a naznačila, že může na kuvajtských cestách díky své rychlosti bojovat i o prvenství.

Al Qassimi chce vyhrát celkově

„Šlo to velice dobře," komentoval úvod rally Khalid Al Qassimi. „Rád bych poděkoval celému týmu za bezchybnou přípravu auta. Náš Citroën DS3 RRC měl pro zdejší podmínky ideální nastavení. Pohybovat se tak blízko prvnímu místu, to bylo pro zbytek rally dobrým znamením. Musíme využít nesporný potenciál našeho vozu a pokusit se vyhnout překážkám." Držet se na dohled od prvního místa se Khalidovi Al Qassimimu dařilo i ve druhé etapě, když zaznamenal dva nejrychlejší časy. Bohužel na víc než druhé místo už nedosáhl, neboť prorazil pneumatiku v závěrečných pasážích rally. „Nakonec jsem rád, že jsem dosáhl na tolik bodů za druhé místo, i když jsem myslel na vítězství. Plně se ale soustředím na celkové prvenství v seriálu MERC. Předpokladem ale je získávat maximum možných bodů v každé další rally," uzavřel pilot z Abu Dhabi.

Al Mutawaa dominoval

Pět dalších posádek Abu Dhabi Racing - Citroën Middle East Trophy si odváží spoustu zkušeností a navíc naznačily své rychlostní možnosti. Vítěz rally v Kataru, Mohamed Al Mutawaa, mezi svými týmovými kolegy dominoval. Jasný lídr kategorie dvoukolek byl po prvním dnu devátý celkově. A na stejné pozici dojel i do cíle. Mohamed Al Mutawaa potvrdil svou úroveň a vyhrál třídu před trojicí Mohamed Al Sahlawi, Mansoor Bel Helei a Saeed Bintouq.

„Rychlostní zkoušky se jely na mnohem hladším povrchu než v Kataru," vysvětlil vítěz. „Hodně jsem si rally užil, protože byla velice blízká mému stylu jízdy. Díky za pomoc celému týmu a také mému spolujezdci. Zkušenosti Stephena McAuleye jsou nedocenitelné."

Další kolo šampionátu MERC se jede v Jordánsku a 1. - 2. května. Před tím čeká dvojici Khalid Al Qassimi a Chris Patterson Rally Portugalsko, na které budou v Citroën Total Abu Dhabi World Rally Teamu na voze Citroën DS3 WRC.