Home  »  Rally  »  IRC

Diváckou show v ulicích Zlína vyhrál Hänninen

Saturday, 27. 08. 2011 - 10:57, Daniel Mandzi

Tovární posádka Škoda Motorsport Juho Hänninen, Mikko Markkula z Finska na voze Škoda Fabia S2000 zajela nejrychlejší čas na divácké Super rychlostní zkoušce v nočních ulicích Zlína. Rovněž na dalších místech skončili jezdci na vozech Škoda, druhé místo obsadili Norové Andreas Mikkelsen, Ola Floene (Škoda UK Motorsport) se ztrátou 0,5 vteřin, třetí skončila další tovární posádka Škoda Motorsport Jan Kopecký, Petr Starý s odstupem 1,1 vteřiny. Triumf mladoboleslavské značky dovršili čtvrtým nejrychlejším časem obhájci loňského prvenství na barumce Freddy Loix, Fréderic Miclotte z Belgie. Až na pátém místě skončila nejlepší dvojice na voze Peugeot, stala se jí britská posádka Guy Wilks, Phil Pugh. Na dalších místech se seřadili Thierry Neuville a Bryan Bouffier, rovněž na peugeotech. Do nejlepší desítky se probojovali vedle Kopeckého další tři Češi. Osmý skončil trojnásobný vítěz zlínské rally Roman Kresta, deváté místo obsadili se shodným časem Václav Pech na mitsubishi a Pavel Valoušek na peugeotu.

Vítězný Juho Hännninen zajel čas 7:03,4 min, což je rekord městské erzety ve Zlíně (tři okruhy). Doposud byl nejrychlejším časem jeho výkon o pět sekund horší z roku 2009. Finský jezdec potvrdil, že má letos skvělou formu. Dokázal vyhrál tři rally ze seriálu IRC na Kanárských ostrovech, Ukrajině a Azorech. Ve Zlíně startoval dvakrát a má ve sbírce třetí a druhé místo. Nejrychlejším jezdcem ve dvoukolkách se stal Stefano Albertini z Itálie na voze Renault Clio R3.