Home  »  Vrchy

David Komárek opanoval závodní víkend na XXXV. Zámeckém vrchu MANN-Filter v Náměšti nad Oslavou

Tuesday, 10. 05. 2016 - 10:31, Public relations

O druhém květnovém víkendu se sjeli do Náměště nad Oslavou nejlepší čeští vrchaři, na tradiční Zámecký vrch MANN-FILTER ,aby bojovali o body do Mistrovství ČR soudobých vozů, mistrovství ČR historických automobilů a České trofeje. Součástí závodu byl i pohárový Maverick Rescue Eurocup 2016 v závodech současných a historických automobilů.

Program závodního víkendu zahájily tradiční páteční technické a administrativní přejímky, při kterých se prezentovalo sto jezdců. Ti se připravovali zasáhnou do bojů o nejrychlejší čas na trati vedoucí kolem náměšťské zámku, jejíž délka je 2 030 metrů.

Již od prvních sobotních tréninkový jízd bylo zřejmé, že se jezdci museli řádné seznámit s novým povrchem části trati Zámeckého vrchu. To, že jim to netrvalo dlouho předvedli hned v odpoledních závodních jízdách.

Nejrychleji se s trati letošního Zámeckého vrchu poradil David Komárek , který s prototypem Norma M20FC EVO, byl jasně nejrychlejším jezdcem sobotního i nedělního závodu a jednoznačně zvítězil v absolutní klasifikaci Mistrovství České republiky v závodech do vrchu. Druhým nejrychlejším jezdcem, po oba dva dny byl domácí náměšťský jezdec Marek Rybníček, který se divákům představil na zbrusu novém závodním voze Ford Fiesta WRC EVO , se kterým letos bude startovat především v závodech Mistrovství Evropy, a hned se mu podařilo stanovit nový rekord tratě pro cestovní vozy 0:58,08 min. Na třetím stupni doplnili předcházející dvojici jezdci startující na vozech Mitsubishi. V sobotu si pro pohár vystoupil Jiří Špalek startující na voze Mitsubushi Lancer EVO a v neděli Jaromír Malý na Mitsubishi Lancer EVO IX.

Českou trofej ovládl po oba víkendové závody chrudimský Milan Boháč na Renaultu Clio Sport a mezi historiky si odvezl poháry za vítězství v obou závodech Miloš Zmeškal startující s formulí Ralt 032.
Součástí letošního ročníku Zámeckého vrchu byl i pohárový závod Maverick Rescue Euro Cup 2016, kterému vévodil další domácí jezdec Drahoslav Šubert na Mitsubishi Lancer WRC 05, který nenašel o víkendu přemožitele. Pozici za druhé a třetí místo na stupních vítězů si za víkendové umístění prohodili Aleš Mlejnek s Karlem Stehlíkem. Mlejnek vodil po trati krásnou černou formulku Gloria s dvěma motocyklovými motory Suzuki, se kterou v sobotu vybojoval druhé místo a v neděli skončil třetí. Naopak Karel Stehlík startující na Mitsubishi Colt , který byl v součtu časů v sobotu třetí nejrychlejší a v neděli se posunul o stupínek výš..
Pohár za dvojnásobné vítězství v kategorii historiků v hodnocení Maverick Rescue Euro Cupu si z Náměště odvezl Lukáš Tomeček , který startoval s VW Golf I GTi .

V prostoru startu závodu, předcházelo v neděli závodnímu programu slavnostní zahájení za účasti náměstka hejtmana Kraje Vysočina Libora Joukla, radní Ing. Jany Fialové, starosty města Náměště nad Oslavou Vladimíra Měrky, dále sponzorů a partnerů , kteří popřáli jezdcům mnoho úspěchů a divákům krásné sportovní zážitky
Součástí slavnostního zahájení byla prezentace výsledků snažení a umu studentů krajských odborných škol, kteří se zapojili do programu podporovaného Krajem Vysočina " Postav si své auto. " V předstartovním prostoru si pak mohli účastnící slavnostního zahájení obdivovat sedm krásných sportovních vozů Kaipan 16. A ti co neviděli slavnostní zahájení, mohli Kaipany vidět vystavené před náměšťským zámkem, nebo přímo na trati při vloženém závodě pravidelnosti do vrchu.

Letošnímu XXXV. ročníku Zámeckého vrchu MANN - FILTER 2016 přálo počasí, které na svahy okolo závodní tratě přilákalo obrovské množství diváků, kterým v zpříjemnili pauzy mezi závodními jízdami exhibice Davida Vršeckého na závodním okruhovém trucku Buggyra, driftérská exhibice Michala Reicherta s 850ti koňovým BMW M3 a jízda několikanásobného mistra republiky v závodech do vrchu i na okruzích Jiřího Mičánka st. s týmovou novinkou Lamborghini Gallardo Super Trofeo .