Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Iné

Al-Qassimi opět na stupních

Tuesday, 15. 10. 2013 - 18:18, Zdenka Frývaldská

Khalid Al - Qassimi a Scott Martin skončili na druhém místě na kyperské rally a prodloužili svou nevídanou šňůru nepřetržitých umístění na pódiu v rally šampionátu Středního východu. Posádka Abu Dhabi Citroën World Rally Teamu využila skvělých vlastností jejich Citroënu DS3 RRC k dobytí druhé pozice.

Předposlední kolo mistrovství FIA Středního východu v rally se na Kypru neslo ve znamení smíšených povrchů. Některé rychlostní zkoušky se jely na šotolině, jiné byly ryze asfaltové a na některých byla směsice obou. „Každá rychlostní zkouška měla své specifické vlastnosti podle rozdílnosti povrchu," popisoval Khalid Al-Qassimi. „Navíc tu bylo i bláto, někde písčité sekce, zatáčkovité tratě zapuštěné mezi skály a pak také asfalt...Zvolit správné nastavení, to byl problém, ale nakonec zvítězilo kompromisní řešení. Piloti se také museli přizpůsobovat podmínkám a najít tu správnou rychlost při střídání povrchů z jednoho na druhý."

Pilot na Citroënu DS3 RRC vyjížděl do rally ze čtvrté pozice, na konci RZ 4 ale figuroval na třetím místě. Pak však předvedl úžasný výkon a jízdu na RZ Kornos, kde vyhrál naprosto jasně. Tento nejrychlejší čas ho posunul až na dohled druhému v pořadí, Abdulazizovi-Al-Kuwarimu, jehož náskok byl v tu chvíli jen 8 sekund. „Tahle rally je opravdu tak těžká, jak jsme předpokládali," nechal se slyšet pilot Abu Dhabi při servisu v Nikósii. „Vzhledem k tomu, že na trati bylo opravdu hodně prachu, organizátoři přidali po minutě na startovních časech, takže nám to žádné komplikace nepřineslo. Vyzkoušeli jsme poupravit nastavení vozu tak, abychom jej mohli ještě lépe ovládat."

Tento počin přinesl ovoce a Khalid Al-Qassimi ještě více stáhl náskok na nejlepší už odpoledne první den. A tak úvodní etapu končil s odstupem pouhých 1,6 sekundy na druhé místo. Druhý den Rally Kypr začal pro Khalida velice dobře, Citroën DS3 RRC si získal pozici na RZ 10. I přes poškození pneumatiky na další rychlostní zkoušce se mistr MERC z roku 2004 dokázal udržet v kontaktu a uhájil druhou pozici. A ačkoli Katařan bojoval o návrat na druhou příčku, tu už Khalid nepustil a dojel s náskokem 4,7 sekundy před třetím v pořadí Al-Kuwarim. Díky tomuto výsledku si Al-Qassimi upevnil svou druhou pozici v celkovém pořadí mistrovství. To se chystá na finále, kterým bude Dubaj International Rally (28. -30. listopadu).