Home  »  Karting

6. pretek Moravského Pohára a Majstrovstiev SR  23.-25.8.2019, Třinec (CZ)

Saturday, 31. 08. 2019 - 17:54, Tomáš Kuna

Predposledný prázdninový víkend sa na českom okruhu Steelring na hraniciach Českej republiky a Poľska zišlo 173 jazdcov, ktorí prišli bojovať o cenné body do celkovej tabuľky seriálu Moravský pohár a Majstrovstvá Slovenskej republiky.

V rámci Majstrovstiev Slovenskej republiky (MSR) boli vypísané nasledovné kategórie:

Výsledky jednotlivých majstrovských kategórií 6.kola MP + MSR 2019

V kategórii MINI60 ako už tradične dominoval český pretekár Jindřich Pešl (99), s najrýchlejším časom víkendu, ktorý však kvôli kolízii v prvej bodovanej jazde obsadil celkovo až 2.miesto. Z víťazstva sa tentokrát tešil výborne jazdiaci slovenský reprezentant Alex Nemec (559). Na stupeň víťazov sa po menšej pauzičke opäť vrátil Lukáš Obručník so štartovným číslom 21, ktorý sa umiestnil na P3

V triede Rotax MicroMax súperov prekvapil poľský jazdec Piotr Borowczyk (145), ktorý sa z P4 v kvalifikácii dokázal prebojovať až na prvé miesto a zaslúžene si domov odniesol zlatú medailu. Premyslenú taktiku poľského kolegu nedokázal narušiť ani už úradujúci Majster SR pre rok 2019, Matej Koník (596), ktorý nakoniec obsadil 2.miesto. Bronzovú trofej si vyjazdil český pretekár Tomáš Brančík (540). Slovenskí reprezentanti Matej Vikor a Jakub Gašparovič skončili na P7 a P9.

Eliška Bábičková (298) si počas závodného víkendu v Třinci zobrala pod taktovku kategóriu Rotax Max Junior a obsadila celkové prvé miesto. Lukáš Svoboda, štartujúci do prvej jazdy z posledného miesta sa dokázal v priebehu troch jázd prebojovať späť do čela štartového pola a obsadil celkovú 2.priečku. Z tretieho miesta mal radosť stále sa zlepšujúci Ivan Pavlovec so štartovným číslom 368 jazdiaci za český team Jardan. Najlepšie umiestneným slovenským reprezentantom v tejto kategórii bol Jose Andres Cordova Belduma na P4.

Líderku celkovej tabuľky kategórie RotaxMax Senior, Terezu Bábičkovú (263), zosadil v Třinci z trónu maďarský jazdec László Sovér so štartovným číslom 388, ktorý s obrovským náskokom zvíťazil systémom štart – cieľ vo všetkých troch bodovaných jazdách. Tereze sa nakoniec ušlo úctihodné druhé miesto. Na najnižší, bronzový, stupeň vystúpil Matteo Richter (128) z Českej republiky.

V kategórii DD2 na týchto pretekoch chýbali bratia Běželovci. Vedenia sa teda ujal maďarský pilot Ferencz Kancsár so štartovným číslom 2, ktorému súperi tentokrát nestačili a s náskokom vyhral meraný tréning i všetky bodované jazdy. Druhé miesto obsadil jeho teamový kolega Bence Major (42) a na P3 dojazdil český pretekár Jiří Matějček so štartovným číslom 16. V kategórii DD2 Masters štartovali 3 pretekári. Z víťazstva sa opäť tešil Tibor Gloznek so štartovným číslom 25, P2 obsadil Libor Kment (6) a na treťom mieste cieľovú čiaru preťal Tomáš Molota so štartovným číslom 222.

Domáci českí pretekári na plnej čiare ovládli preteky kategórie KZ2 a divákom sa postarali o skvelý zážitok. Trojica Javúrek, Talaš, Polcr bojovala o predné priečky a samozrejme nechýbali ostré ale férové súboje, pri ktorých divákom naskakovala husia koža. Víťazstvo nakoniec oslávil Dominik Javúrek so štartovným číslom 77. Aj napriek skvelému výkonu a jednej vyhranej jazde sa Jakub Talaš (4) umiestnil na P2 pred Domonikom Polcrom so štartovným číslom 21 z teamu Strnadel Motorsport.

Sezóna 2019 sa nám pomaly ale isto chýli ku koncu, o niektorých Majstrovských tituloch je už rozhodnuté, avšak stále ostáva jeden pretek, ktorý môže výrazne zamiešať karty. Posledný, siedmy pretek seriálu MP + MSR sa uskutoční v dňoch 27.-29.9.2019 v Rakúsku (Bruck an der Leitha).